Zaplanowani przestępcy, zaplanowane domiary, zastraszanie urzędników.

Data: 14.12.2014

Jaka jest skala podatkowa w Polsce ? Czy istnieje podatek liniowy ?
To pytanie straciło na znaczeniu.
Zakładając firmę, pamiętaj - nie patrz na skalę podatkową, aby ocenić swoje świadczenia na rzecz państwa. Zapytaj w swojej Izbie Skarbowej, jaki właśnie wyznaczyli akceptowalny domiar, bo to będzie podatek, jaki zapłacisz.
Dlaczego tak twierdzimy ?

Referendum
ZNAMY NOWE WYTYCZNE MINISTERSTWA FINANSÓW
Co najmniej 80 proc. kontroli prowadzonych w 2015 r. przez urzędy skarbowe ma się kończyć domiarem. To konkluzja narady urzędników.


Co oznacza domiar ? Oznacza, że z byle błahego uchybienia, dzięki któremu można już powiedzieć, że księgi rachunkowe są niewiarygodne, urząd, nie bacząc na stawki, wyznaczy podatek UZNANIOWO !

Dyrektorzy izb skarbowych i przedstawiciele resortu finansów zastanawiali się niedawno, jak wyraźnie zwiększyć skuteczność działania administracji podatkowej. Niektórzy uczestnicy narady sporządzili z niej sprawozdania. Dotarliśmy do jednego z nich. Okazuje się, że MF postawiło sprawę jasno: urzędy, które będą odstawać, zostaną ukarane, np. utratą etatów.

Ministerstwo nie odpowiedziało nam na pytanie, jaka jest teraz skuteczność kontroli podatkowych ani w jaki sposób ma być osiągnięty wskaźnik 80 proc. Dane z wybranych izb skarbowych wskazują, że obecnie jest dużo mniejszy, na przykład na terenie działania Izby Skarbowej w Opolu wynosi poniżej 50 proc.

Eksperci nie kryją obaw, że skończy się to tak, że urzędnicy będą za wszelką cenę szukać uchybień u podatników, byle tylko pojawił się domiar, najlepiej przewyższający tysiąc złotych. To graniczna kwota – jeśli udaje się ją przekroczyć, fiskus uznaje kontrolę za zakończoną pozytywnie z jego punktu widzenia.

Kto by się tam przejmował prawem i stanem faktycznym. Liczą się etaty i dla nich będziemy omijać prawo, aby poprawić skuteczność.

Referendum
Al Capone mawiał - pobieraj haracz, ale tylko taki, który jest do zapłacenia.
Al byłby świetnym ministrem finansów i mógłby nawet napisać ordynację podatkową, bardziej proobywatelską niż nasze ministerstwo.

Źródło : » http://m.dziennik.pl/gospodarka/podatki/fiskus-docisnie-firmy-urzad-ktory-bedzie-odstawac-zostanie-ukaranyPowyższa sytuacja pokazuje również inny wymiar patologii administracji państwowej i charakteru zatrudniania w niej:
Utrata etatów to największa kara dla urzędu. To już nawet nie chodzi o premię? Oto jakie państwo zgotowali nam politycy.
Naczelników Izb Skarbowych nie zastrasza się już obcięciem pensji, tylko cięciami, w domyśle zwolnieniem ich znajomych, rodzin itp.


Demokracja Bezpośrednia zlikwiduje tę urzędniczą patologię. Minister przestanie być władcą, a zacznie być gospodarzem.
Urzędnicy przestaną być poddanymi władcy-ministra, gdyż szybko się przekonają, że prawdziwym władcą w państwie jest suwerenny naród.

Aktualności