Ponad Prawem - tym razem wersja nakręcona w Polsce.

Data: 20.12.2014

Zgadnijcie czy jakbyśmy byli na miejscu Nowaka jako zwykły Kowalski to też by umorzyli przy tych samych okolicznościach sprawy ?
Dotąd będą nami pogardzać, dokąd będziemy się na to godzić.


Oczywiście, nic się nie stało! Prokuratura umorzyła śledztwo ws. rozmowy Nowaka i Parafianowicza
Śledztwo ws. rozmowy Parafianowicza i Nowaka wszczęto w połowie czerwca po ujawnieniu przez tygodnik „Wprost” treści nielegalnie podsłuchanej rozmowy. Dotyczyło ono przekroczenia uprawnień przez b. wiceministra finansów poprzez podjęcie niezgodnych z prawem działań w celu udaremnienia kontroli skarbowej w firmie żony Nowaka. Prokuratura przekazała do ABW nagranie, z którego Agencja sporządziła stenogram.

Referendum

Decyzja o umorzeniu zapadła we wtorek, podjęto ją ze względu na niepopełnienie czynów - poinformowała rzecznik.
Według „Wprost” do rozmowy b. ministra transportu Sławomira Nowaka z b. wiceministrem finansów i b. szefem Głównego Inspektoratu Informacji Finansowej Andrzejem Parafianowiczem doszło na początku lutego 2014 r. Prokuratura podejrzewała, że mogło dojść do przestępstw płatnej protekcji i przekroczenia uprawnień przez urzędnika publicznego - Parafianowicz miał mówić, że użył swych wpływów do zablokowania kontroli skarbowej u żony Nowaka.

Źródło : » http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/226228-oczywiscie-nic-sie-nie-stalo-prokuratura-umorzyla-sledztwo-ws-rozmowy-nowaka-i-parafianowicza

Aktualności