Boski plan ministerstwa.

Data: 27.12.2014

Połączenie ZUS i US to bardzo ważny postulat odchudzenia administracji i reformy systemu podatkowego. Niestety boski plan ministerstwa ma na celu kpinę z tego postulatu.
Zamiast połączyć, uprosić, obniżyć koszty administracji i zredukować liczbę urzędników, łączy się ale tylko w zakresie wymiany i rozszerzenia uprawnień.
Teraz niedołęga i bałaganiarz (specjalizacja utylizacja kasy), będzie pomagał kombinatorowi i złodziejowi, czyli jak ZUS ma wspierać US (lub na odwrót)

Referendum
Resort finansów chce umożliwić urzędom skarbowym obsługę osób i firm w sprawach, którymi do tej pory zajmował się ubezpieczyciel. Chodzi między innymi o przyjmowanie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych, zgłoszenie i wyrejestrowanie płatnika oraz ubezpieczonego oraz pomoc i doradztwo w zakresie ubezpieczeń społecznych – wylicza „Puls Biznesu”, który opisał sprawę.
ZUS nie posiada odpowiedniej do tego struktury i wyszkolonej w tym zakresie kadry. Istnieje ryzyko, że nakłady poczynione na przystosowanie ZUS do obsługi podatników byłoby niewspółmierne do korzyści z tego płynących. W celu poprawy sytuacji podatników powinno się skoncentrować działania na realnym uproszczeniu systemu podatkowego, zmianie szkodliwych przepisów i poprawy relacji na linii organ podatkowy – podatnik - radzi w rozmowie z serwisem Biztok.pl Łukasz Czucharski z Komitetu Podatkowego Pracodawców RP.

Aktualności